Răspuns :
Explicație pas cu pas:
pai o paine este 2 lei. sper ca te-am ajutat.
Răspuns:
o pâine este formată din două jumătăți plus încă jumate sut trei jumătăți
împărțim 3 lei la trei jumătăți şi obținem un leu jumătatea . înseamnă că o pâine costă 2 lei.