👤

4. Rezolvă problema cu plan.
Cu 24 lei au fost cumpărate chifle la preţul de 4 lei. 4 chifle sunt cu brânză, iar restul cu magiun. Câte chifle cu magiun s-au cumpărat?
Schema problemei:
Rezolvare:​