👤

Dragoș și Daria fac cumpărături de acelasi fel. Dragoş cumpără 2 kg de mere şi 5 kg de pere, plătind 26 lei. Daria cumpără 6 kg de mere și 7 kg de pere, plăind 45 lei. Cât costă un kg de mere? Dar un kg de pere?​