👤

Robert şi Ana fac cumpărături de acelaşi fel. Robert cumpăra 2 kilograme de mere şi 5 kilograme de pere, plătind 26 de lei. Ana cumpăra 6 kilograme de mere s 7 klograme de pere, plătind 45 dele Cât costă un kilogram de mere? Dar un kilogram de pere? ​