Răspuns:
1024 kg : 4 = 256 kg vandute in prima zi
1024 kg : 2 = 512 kg vandute in a doua zi ( spune din intreaga cantitate )
1024 kg - 512 kg - 256 kg = 256 kg in a treia zi
1 kg = 3 lei
prima zi : 256 × 3= 768 lei
a doua zi : 512 × 3= 1536 lei
a treia zi : 256 × 3= 768 lei