Anonim Anonim 29-01-2022 Matematică a fost răspuns 3 Un elev a cumparat 16 calete si 12 creioane, pentru care a plătit 60 de lei . Un alt elev a cumpărat 16 caiete si creioane, pentru care a plătit 56 de lei. Cat costă un calet? Dar un creion? Compara preturile lor