. Clasa Anei a mers la patinoar. a) Accesul la patinoar costă 18 lei pentru o per- soană. Află ce sumă au plătit copiii, dacă au fost 12 fete și 15 băieți. b) Pentru a închiria patinele timp de o oră, fiecare copil a plătit 11 lei. Ce suma au plătit copiii, în total? După ce au patinat, copiii au mers la masă. Fiecare copil a comandat câte o pizza şi un suc. Ce sumă au cheltuit copiii în total, dacă o pizza a costat 23 de lei şi un suc 8 lei?
Va rog dau coroanaaa!£!
![Clasa Anei A Mers La Patinoar A Accesul La Patinoar Costă 18 Lei Pentru O Per Soană Află Ce Sumă Au Plătit Copiii Dacă Au Fost 12 Fete Și 15 Băieți B Pentru A class=](https://ro-static.z-dn.net/files/dcb/a54c27874a768bd4970fcb24ca241729.jpg)