👤
a fost răspuns

un pachet de unt costa cat 3 kg faina ,iar un kg de faina costa cat 2 pachete cu bisciti .o gospodina a cumparat un pachet de unt ,4 kg de faina si 4 kg de biscuiti , platind in total 18 lei. cat costa fiecare produs