👤

Patru kg de rosii si 3 de castraveti costa 30 lei .Stiind ca 1Kg de rosii este mai scump de trei ori decât un kg de castraveti, sa se afle pretul unui kg din fiecare fel .

(Rezolva in doua moduri :prin metoda falsei ipoteze si prin metoda comparatie )
Va rog repede dau corona Am nevoie de ambele moduri ​