👤
Florinuca
a fost răspuns

un grup format din 9copii si 3 adulti au cules54kg fructe.3copii au adunat cat 2adulti,afla cate kg a cules un copil si un adult.
la un magazin s-au vandut 12papusi sil 64 iepurasi  incasandu-se 12000lei.o papusa costa cat 3 iepurasi ,afla pretul  de vanzare al fiecarui produs. 
urgent!