Dau coroana celui mai clar raspuns cu rezolvare completa si explicatii concrete.

v=d/t=>t=d/v
v1=72 km/h 72000m /3600s= 20 m/s
d=850 km= 85000 m
t1= d/v1=85000m÷20 m/s=4250 s
t2=d/v2=85000m÷30 m/s= 2833 s
Sper că te ajută=))