Cartoncartof4690 Cartoncartof4690 09-12-2021 Matematică a fost răspuns 3) Formulează întrebarea astfel încât problema să se rezolve prin două operații. Rezolvă problema obținută cu justificări. O ilustrată costă 8 lei, iar un trandafir este de 3 ori mai scump. Va rogggg dau coroanaaaaa