👤
Emmaestera
a fost răspuns

Ionel are 25 de lei și Ana are 13 lei. Ionel cheltuiește 3 lei pe zi cumpărând câte o plăcintă, iar Ana 1 leu pe zi cumpărându-și câte un covrig. După câte zile cei doi copii vor avea aceeași sumă de bani?

Ajutați-mă va rog repede ​