pentru produsele ale caror etichete sunt date mai jos ,calculaza pe caiet valoarea energetica si valoarea nutritiva ale fiecarui produs. ce produs alegi pentru cosul tau alimentar saptamanal? justifica răspunsul.​

Răspuns:
Pentru costul meu alimentar săptămânal folosesc iaurt.