RatuscaFlorina RatuscaFlorina 14-05-2014 Matematică a fost răspuns Nectarul de pere este vandut in baxuri de 6 cutii,a cate 150 cl fiecare cutie .Un bax costa 72 lei.Calculati cati lei ar costa un litru de nectar??