Răspuns :
Răspuns:
a) se aduna 2 cate 2 nr
120+220=340
220+150=370
1380
710 670
340 370 300
120 220 150 150
_____________________
b)
320
140 180
60 80 100
25 35 45 55
_________________________
c)
880
420 460
200 220 240
80 120 100 140
Răspuns:
Se aduna doua cate doua numere astfel:
120 + 220 = 340
220 + 150 = 370
150 + 150 = 300
340 + 370 = 710
370 + 300 = 670
710 + 670 = 1380
1380
710 670
340 370 300
120 220 150 150
==========================
60 - 35 = 25
100 - 45 = 55
35 + 45 = 80
60 + 80 = 140
80 + 100 = 180
140 + 180 = 320
320
140 180
60 80 100
25 35 45 55
==========================
200 - 120 = 80
220 - 120 = 100
460 - 220 = 240
240 - 100 = 140
200 + 220 = 420
420 + 460 = 880
880
420 460
200 220 240
80 120 100 140