Izabelaella Izabelaella 13-05-2015 Matematică a fost răspuns Un iaurt costa 2lei si 25 de bani.eugen si mihaela consuma zilnic cate un iaury.mama lor cumpara atatea iaurturi cat sa le ajunga timp de 5 zile.Ce suma trebuie sa plateasca?geseste trei variante pentru a platii cu monede si bacnote