Revencomaxim85 Revencomaxim85 28-09-2021 Matematică a fost răspuns Un pix costa 3 lei,iar un penar costa cu 12 lei mai scump decit 6 pixuri.Afla pretul penarului.Scrie rezolvarea problemei prin exercitiu.