Anonim Anonim 12-05-2015 Matematică a fost răspuns O gradinita a cumparat intr-o zi 123,5 kg de portocale,iar a doua zi inca 117,5 kg.Stiind ca un kilogram de portocale a costat 9750 lei,cat au costat portocalele cumparate. ? URGENT ! P.s sunt in clasa a 5-a A