Răspuns :
Răspuns:
Salut!
pasul 1) aflăm cât costă un kg de portocale:
96:16=6 lei
pasul 2) aflăm cât costă 852 kg de portocale:
852×6=5112 lei
Răspuns: 5112 lei
Răspuns:
Salut!
pasul 1) aflăm cât costă un kg de portocale:
96:16=6 lei
pasul 2) aflăm cât costă 852 kg de portocale:
852×6=5112 lei
Răspuns: 5112 lei