👤
a fost răspuns

Un iaurt cu cereale costa 2 le isi 25 de bani .Eugen si Mihaela consuma zilnic cate un iaurt . Mama lor cumpara atatea iaurturi cat sa le ajunga timp de 5 zile. Ce suma trebuie sa plateasca ?

a) Gaseste trei variante pentru a plati cu monede si bancnote