Helppp plsssssssssss
![Helppp Plsssssssssss class=](https://ro-static.z-dn.net/files/d9b/59c9b96ff99a6be4cda94395a752fafa.jpg)
4×2,50=10lei costă paharele de iaurt
2l×4=8lei costă laptele
un pachet de unt=6lei,50
un borcan cu gem=7lei,30
2×5,25=10,50lei costă ciocolatele
10lei+8lei+6,50lei+7,30lei+10,50lei=42,30lei costă cumpărăturile.