Danilasuper Danilasuper 10-05-2015 Matematică a fost răspuns 5 kg de mere si 3 kg de pere au costat 27 lei ,iar 7 kg de mere si 3 kg de pere au costat 35 lei. CATI LEI A COSTAT 1 KG DE MERE ?AJUTOR NU REUSESC SA O RELZOLV !