Valysavin5 Valysavin5 07-06-2021 Matematică a fost răspuns 20 gospodină cumpără 7 kg de mere şi 9 kg de prune, achitând 55 de lei. Altà gospodinăcumpără 7 kg de mere şi 4 kg de prune şi plătește 40 de lei.Câți lei costă 1 kg de mere? Dar 1 kg de prune?