Mariusbradean Mariusbradean 07-06-2021 Limba română a fost răspuns sara merge in piata si cumpara 3 kg de mere cu 4 lei kilogramul suma de bani platita de sara este s =4×3=12 lei daca ar fi cumparat 7 kgde mere de acelasi fel care ar fi fost suma de bani platita de sara