Alinuska186 Alinuska186 26-05-2021 Matematică a fost răspuns Rezolvați problema prin 2 metode: Pentru 10 albume identice s-au achitat 380 lei. Cât vor costa 40 de albume de acest fel? (rezolvarea prin metoda reducerii la unitate și metoda proporțiilor)