Răspuns:Vezi explicatia!
Explicație:1) Din punct de vedere financiar,pachetul mai convenabil este cel de 5 kg. cu pretul de 57,5 lei! a) Calcul:57,5:5=11,5 lei/kg. b)26,8:2=13,4 lei/kg. ....... calculul demonstreaza ca pachetul de 5 kg. este mai ieftin! 2) Totusi,sunt mult mai usor de manevrat pachetele mai mici,in speta cele de 2 kg.Iar ....odata desfacut(desigilat),pachetul mai mare este usor infestabil! O zi perfecta!