Panaito Panaito 15-05-2021 Matematică a fost răspuns O papusa costa 15 iar un urs costa 8 lei . Maria a cumparat pentru gradinita 42 de jucarii de acest fel , platind 511 lei .Cate papusi si cati ursi a cumparat. Dau coroana ( sa scrieti si calcule )