dau coroana, atentiee
![Dau Coroana Atentiee class=](https://ro-static.z-dn.net/files/dc8/beecb65535fe88416d1045a18f025ee2.jpg)
Explicație pas cu pas:
42,5:5=8,5 lei(costă un kilogram)
8,5×4=34 lei(costa 4 kilograme)
Sper că te-am ajutat!!