👤
a fost răspuns

ajutatima dau coroana fiti atentiii​

Ajutatima Dau Coroana Fiti Atentiii class=

Răspuns :

Răspuns

30 impartit la 5=6 adica cati lei costa o gutuie

6x6=36 lei pe 6kg de gutui

Explicație pas cu pas:

Răspuns:

5kg= 30 lei

deci ar veni 7 lei kg-ul de gutui

deci 6×7=42lei(6kg de gutui)

Sper ca te-am ajutat :D

Coronita? :D