Anonim Anonim 04-05-2015 Matematică a fost răspuns Cu bani pe care ii am pot sa cumpar 5 kg de pere sau 10 kg de mere. Cați bani am daca 1 kg de pere costa cu un 1 leu mai mult decât 1 kg de mere?