Răspuns :
Răspuns:
8 kg de miere
Explicație pas cu pas:
5 kg de miere = 45 ron => 1 kg de miere = 45:5= 9 lei
72 : 9 = 8 kg
Se pot cumpara cu 72 ron 8 kg de miere .
Răspuns:
8 kg de miere
Explicație pas cu pas:
5 kg de miere = 45 ron => 1 kg de miere = 45:5= 9 lei
72 : 9 = 8 kg
Se pot cumpara cu 72 ron 8 kg de miere .