👤

Marina cumpără pentru colegele sale 10 ciocolate și 12 îngheţate şi plăteşte 90 de lei. Dacă
10 ciocolate costă cât 6 îngheţate, cât costă o ciocolată, respectiv o înghețată?va rog dau coroană ​