👤
a fost răspuns

Irina şi Victor fac cumpărături de același fel. Victor cumpără 4 kg de portocale şi 2 kg de
banane, plătind 32 lei. Irina cumpără 3 kg de portocale şi 4 kg de banane, plătind 39 lei.
Cât costă un kilogram de portocale? Dar un kilogram de banane?


Răspuns :

Răspuns:

Bună, sper ca te am ajutat!!!!!!

Vezi imaginea Anybalan89