Magda1644 Magda1644 25-03-2021 Matematică a fost răspuns Alina a cumpărat 1 kg de caise cu 4,5 lei, 1 kg de mere cu 3,2 lei și 1 kg de prune cu 3,7 lei. Cât a costat în medie 1 kg de fructe?va rog repede