Ma poate ajuta cnv cu problea urmatoare ?
in 3 zile s-au vandut 235,6 kg; 43,275 kg si 38,88 kg de cafea care costa 20 lei/kg.calculati in 2 moduri ...pls !! dau 11 puncte !!
I mod : 235,6+43,275+38,88=317,755kg 317,755 * 20= 6355,1 lei II mod : In prima zi= 235,6 *20= 4712 lei In a doua zi= 43,275 *20=865,5 lei In a treia zi= 38,88*20=777,6 In total = 6355,1 lei Succes ! :)