👤
AleUvU
a fost răspuns

4kg de mere costa 36 lei . Cat costa 11 kg​

Răspuns :

Explicație pas cu pas:

36:4=9 lei (consta un Kg)

Răspuns:

36:4=9 lei/kg

9×11=99 lei/11 kg