Ostrichofficial940 Ostrichofficial940 15-03-2021 Matematică a fost răspuns 3. Pentru 12 kg de struguri, dl Ciobanu a plătit 192 de lei. Dacă ar fi cumpărat16 kg de struguri la acelaşi preţ, cât ar fi trebuit să plătească?