Niculescuradu Niculescuradu 14-03-2021 Matematică a fost răspuns 4. 2 kg de mere şi 5 kg de pere costă 19 lei. 5 kg de mere şi 10 kg de pere costă40 lei. Cât costă un kg de mere şi un kg de pere?