Iuliiuliana13 Iuliiuliana13 28-04-2015 Matematică a fost răspuns Daca 1 kg de prune costa 3 lei, o gospodina poate cumpara 8 kg de prune. Cate kg de prune poate cumpara cu aceeasi suma, daca 1 kg de prune costa 4 lei?