20amy20 20amy20 11-03-2021 Matematică a fost răspuns O prăjitură, două sucuri şi trei ciocolate costă 26 de lei. Cât costă fiecare dacă un suc costă cât jumătate din prețul unei prăjituri, iar o ciocolată cât preţul a trei sucuri? (E metoda figurativă adica cu segmente nu algebric) va rog ajutați-mă