Jenifer1 Jenifer1 27-04-2015 Matematică a fost răspuns Nectarul de pere este vandut in baxuri de 6 cutii,a cate 150 cl fiecare.Un bax cost 72 de lei. Calculati cati lei ar costa un litru de nectar de pere.