1 volum = 1 L , p= 1,1 g/cm3 , c%= 20%
5 volume apa = 5 L apa
1 L = 1000 cm3
p = ms/Vs => ms = pxVs = 1000x1,1 = 1100 g
c% = mdx100/ms => md = msxc%/100
= 1100x20/100 = 220 g HCl
=> Vs.final = Vs + V.apa = 1+5 = 6 L
M.HCl= 36,5 g/mol
Cm = md/MxVs = 220/36,5x6 = 1 M