Matei a cumpărat pește de la piață pe două kg de țuică și 3 kg de șalău pe care a plătit 280 RON tatăl său a cumpărat 3 kg de țuică și 2 kg de pe care a plătit 245 RON Cât costă un kg de țuică și unul de Sharon dau color Ana Ok facem așa 200 245 plus 280 doi plus trei