Sofiagalben56 Sofiagalben56 23-02-2021 Matematică a fost răspuns 6. Mama a plătit 48 de lei pentru 4 kilograme de cireșe.a) Câți lei costă un kilogram de cireșe? b) Dar 5 kilograme de cireșe?c) Cu cât costă mai mult 5 kilograme de cireșe decât un kilogram de cireșe?