Dariapopa2281 Dariapopa2281 23-02-2021 Matematică a fost răspuns Pentru 5 kg de zahăr s-a plătit suma de 20 lei.Cât s-ar fi plătit în plus dacă s-ar fi cumpărat 12 kg de zahăr?