Ionutmafia22a Ionutmafia22a 21-02-2021 Matematică a fost răspuns d) Un penar şi 6 caiete costă 24 de lei.Un penar şi 1 caiet costă 14 lei.URGENTTT.PRIN METODA COMPARATTIEI