👤
Eluta11
a fost răspuns

un elev cumpara 4 caiete si 3 pixuri. un caiet costa 2,4 lei iar un pix 1,8 lei. cu aceiasi suma elevul poate cumpara 4 creioane colorate. va rog ajutatima . daca se poate si cu intrebari ar fi super