Ricardoeduardflorin1 Ricardoeduardflorin1 18-02-2021 Matematică a fost răspuns O gospodină cumpăra 5 kg de vișine și 8 căpșuni pentru dulceață plătind 136 RON o altă gospodină cumpăra 7 kg de vișine și 16 de căpșuni plătind 248 RON cât costă 1 kg de vișine și cât costă 1 kg de căpșun