Gabrielfeher80 Gabrielfeher80 22-04-2015 Matematică a fost răspuns Un kg de portocale costa 3 lei.Stiind ca Paul cumpara 3 portocale si ca toate cantaresc 0.235 Kg (fiecare) cat va plati Paul?